Scena didżejska w Amfiteatrze

BALEARIC MIKE – król brytyjskiego wybrzeża, niestrudzony poszukiwacz kolejnych części swojej ogromnej kolekcji płyt, mistrz zachodów i wschodów słońca. Podczas gdy inni, starają się za wszelka cenę pozostać na topie, trzymać rękę na pulsie coraz to nowszych i zmieniających się w piorunującym tempie modach, on podażą swoimi drogami nie bojąc się eksperymentować z muzyką, przeszukując coraz to inne style muzyki, od soundtracków do bollywoodzkich filmów aż po soft rockowe produkcje z głębokiej teksańskiej prowincji. Pozostający na scenie od początku lat 90., odkąd zaczął uczęszczać na słynne giełdy płytowe w Manchesterze, który jak wiadomo był muzycznym epicentrum w tym czasie. Jednak madchester nie odcisnął na nim piętna, podczas gdy inni pochłonięci byli eksperymentami z ecstasy, on coraz bardziej zagłębiał się w nieco inne uzależnienie. Obecnie jest jednym z najbardziej szanowanych osób w środowisku, doceniono go zlecając mu stworzenie pierwszej części serii Originals, które wychodzą nakładem Claremont 56. On pozostaje od lat tym samym człowiekiem, głodnym nowych muzycznych doznań, po raz kolejny spróbuje pokonać tenże głód na częstochowskiej Frytce OFF.

Maciek Sienkiewicz – organizator imprez, muzyk, jeden z najstarszych stażem polskich DJów, postać od 20 lat promująca nowoczesną sztukę dźwięku.
Pod różnymi aliasami uczestniczył w niepoliczonej ilości projektów poczynając od początku lat 90. Poza graniem z płyt, koncertował grając improwizowany noise, tworzył muzykę do krótkich filmów i uczestniczył w wielu projektach artystycznych/galeryjnych na całym świecie. Ostatnio skupia się na rozwijaniu Yacht Rock Disko – platformy badającej możliwe związki najnowszych zdobyczy elektroniki z dziwacznymi i/lub zapomnianymi nagraniami muzyki popularnej lat przeszłych, z uwzględnieniem tanecznego potencjału tej fuzji.


http://www.myspace.com/yachtrockdisko
http://yachtrockdisko.official.fm/

Kacper Kapsa – fascynat wszelkich dźwięków od klasycznego disco, szemranego italo, psychopatycznego rocka, chwytliwego house’u, bujającego balearic aż po niemiecką elektronikę i polskie cudactwa. Jako DJ pierwsze kroki stawiał w 2003 roku, w międzyczasie udało mu się zagrać min. w Oslo, Dreźnie czy Wiedniu oraz oczywiście w więkoszości polskich miast i w paru miejscowościach. Jego pełne energii i winylowych trzasków sety można było usłyszeć w cyklach podcastów takich jak: Beats In Space, Test Pressing i już za chwilę Noise in My Head. Jego debiutancka 7′ ( na spółkę z Zambonem) okazała się hitem, wyprzedając się praktycznie chwilę po premierze.

http://www.mixcloud.com/punkdiscorp/
http://soundcloud.com/punkdiscorp

Scena didżejska w Amfiteatrze: Balearic Mike (Wielka Brytania, Claremont 56, Fascinating Rhythms), Maciek Sienkiewicz (Yacht Rock Disco), Kacper Kapsa (The Very Polish Cut Outs)
22 czerwca 2013, godz. 20.00-02.00
Amfiteatr przy Promenadzie Czesława Niemena
wstęp wolny