pasek1
15-16 i 18-19 czerwca 2015 , (g. 16:00-20:00)PIEŚNI ZIELONYCH to warsztat interdyscyplinarny poświęcony fenomenowi ludzkiego głosu, będącego podstawowym narzędziem komunikacji oraz wyrażania emocji. Poprowadzi go artystka multimedialna Ola Kozioł .
Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy.Liczba miejsc przewidzianych w wrasztatach- 12 osób. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem cpm@muzeumczestochowa.plUdział bezpłatny!
W programie: ćwiczenia oddechowo-emisyjne, rozgrzewka głosowa, nauka pieśni w tech g.nice śpiewu naturalnego, przygotowanie stroju do performance grupowego, performance w przestrzeni miasta.
Warsztat będzie składał się z 2 etapów zakończonych grupowym performance w przestrzeni miasta – pracy z głosem oraz przygotowaniu strojów „zielonych”.
Poprzez zbiór ćwiczeń głosowych i ruchowych będzie uczyć świadomości naszego głosu, jego natury, siły, możliwości; będziemy uczyć się opisywać dźwiękiem to, co widzimy, poprzez szept, krzyk, nucenie.
Warsztat ma również uwrażliwić jego uczestników na słuchanie świata przyrody, zwrócić uwagę na problemy ekologiczne.
Warsztat Pieśni zielonych” jest dalszym rozwinięciem performance HOMO CANTANS, jaki wykonałam w czerwcu 2014 r. w Katowicach w ramach „Nocnych aktywności”. http://olakoziol.blogspot.com/2014/10/nocne-aktywnosci-homo-cantans-czowiek.html
Ola Kozioł, urodzona w 1983 roku. Artystka multimedialna, w swoich działaniach performance bazuje na głosie, wykorzystując tzw. śpiew biały. Skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie aktualnie pracuje. Brała udział m.in. w 8. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/apocalypse w Szczecinie (2012, GRAND PRIX), w festiwalu Arterie w Częstochowie (2013), w Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO w Słupsku (2011, 2013), w A Tourist in Other People’s Reality w Vestry House Museum w Londynie (2013), w Tworzy się Łódź w Galerii, Manhattan w Łodzi (2014), jako Ola & Big Stick na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku (2014) oraz w Granice globalizacji w ramach Mediations Biennale w Poznaniu (2014). Współtwórczyni grupy śpiewu tradycyjnego Miejskie Darcie Pierza jako Helena Miłość, członkini chóru przy Teatrze Chorea.
Warsztaty będą odbywać się w Centrum Promocji Młodych Al.Wolności 30