21.06 (sobota)
23.00-02.00
ul. Piłsudskiego

Zaraz po dźwiękach Kacpra Kapsy i Pudla zagrają panowie Agim Dzeljilji i Tomek Dogiel, których Frytkowa publiczność zna już z pierwszej edycji naszego festiwalu. Wtedy wystąpili z zespołem Oszibarack, teraz zaprezentują się w dwuosobowym projekcie Oszibarack Live Act.

Każdy kto trzyma rękę na pulsie niebanalnej, polskiej muzyki musi znać ten zespół. Oszibarack od lat konsekwentnie eksploruje różne obszary muzyki elektronicznej i dawno już stał się jednym z jej najważniejszych filarów. Dowodzony przez Agima Dzeljilji skład to nie tylko rewelacyjne płyty, jak choćby niedawna “12’”, doceniona zarówno przez słuchaczy jak i recenzentów, ale również perfekcyjnie dopracowane koncerty. Zapomnijcie o bezbarwnych DJ-ach kiwających się za laptopami. Oszibarack to żywy band i doświadczeni muzycy z krwi i kości. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów i gościł na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie (Eurosonic, Europavox, Heineken Open Air, Tauron Nowa Muzyka , Audioriver, Sziget Fest etc.) , pojawiając się u boku takich gwiazd, jak Underworld, Hextatic,Little Dragon czy Moderat. Oszibarack był też dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii “muzyka elektroniczna”.

Tym razem jednak grupa zaprezentuje się w odsłonie live act’owej w nieco okrojonym składzie: Tomasz Dogiel i Agim Dzeljilji. Duet zaprezentuje set z wysublimowanym techno spod znaku takich wytwórni, jak: Kompakt Rec, Bpitch Control, Pampa Rec czy Systematic rec, w myśl zasady, że muzyka taneczna też może mieć głębszy wymiar i przesłanie.