20.06 (piątek)
16.00-18.30
Konduktorownia,
ul. Piłsudskiego

Pokaz filmów niezależnych MultimediaOFF – 20 czerwca

Jedną z atrakcji festiwalu FrytkaOFF będzie pokaz filmów niezależnych MultimediaOFF. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z rodzimych twórczością offową, a także spotkać z jednym z twórców, Piotrem Żukowskim.
Na pokazie zaprezentowany zostanie m.in. film Bodo Koxa pt. „Nie panikuj”. Bodo Kox zadebiutował w zeszłym roku jako profesjonalny reżyser filmem „Dziewczyna z szafy”, którym zrobił ogólnopolską i międzynarodową karierę. Bodo przez wiele lat był jednak ikoną polskiego kina niezależnego. „Nie panikuj” to historia z przymrużeniem oka o trójce przyjaciół – życiowych nieudaczników, którzy wpadają na pomysł, aby porwać firmową maskotkę jednej ze znanych sieci fastfoodowych.
W repertuarze znalazły się również filmy krótkometrażowe, m.in. nagrodzony na ubiegłorocznym Festiwalu w Gdyni „Leon i Barbara”, czy „Szczęściarz” dokumentalny film, który przyczynił się do powstania rzeszowskiego Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End. Z autorem „Szczęściarza”, Piotrem Żukowskim, widzowie będą mieli okazję spotkać się osobiście. Piotr Żukowski, reżyser, realizator filmowy i telewizyjny, twórca Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End będzie gościem pokazu.
Podczas pokazu pokazany zostanie również film dokumentalny, który powstanie podczas warsztatów filmowych prowadzonych w ramach festiwalu.
Pokaz MultimediaOFF odbędzie się 20 czerwca o godz. 16:30 w sali kinowej Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie (Konduktorownia) przy ul. Piłsudskiego 34/36. Wstęp wolny.

Program pokazu MultimediaOFF – 20.06. g. 16:30

Szczęściarz – film dok. 14 min. reż. Piotr Żukowski
Serca dwa – film fab. 14 min. reż. Katarzyna Wrzecha
Leon i Barbara – film fab. 23 min. reż. Marcin Mikulski
Szybka forsa – film fab. 8 min. reż. Paweł Sarbinowski
Film warsztatowy – 12 min.
Cool – film dok. 18 min reż. Piotr Żukowski
Nie panikuj – film fab. 70 min reż. Bodo Kox

MultimediaOFF to Ogólnopolski Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego prowadzony przez operatora Multimedia Polska. W ramach programu spółka wspiera niezależne produkcje filmowe, festiwale, organizuje warsztaty i spotkania z twórcami. Dorocznym zwieńczeniem programu jest Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End, który w tym roku odbędzie się po raz dwunasty w dniach 8-12 października w Rzeszowie. Więcej na www.multimediaoff.pl