…OFF RADOŚĆ MŁODOŚĆ ENERGIA TŁUM MUZYKA TEATR TANIEC ALTERNATYWA OGIEŃ ŚWIATŁO DŹWIĘK GRAFFITI PARADA KUGLARZE ULICA OFF… Wiesz już o czym mowa? Tak, wielkimi krokami zbliża się Festiwal Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF. Już w czerwcu na dwa dni (10 – 11 czerwca) Częstochowa przeniesie się na ulicę Piłsudskiego, by oddać się festiwalowym szaleństwom. Pamiętaj, Ciebie też nie może tam zabraknąć.

Czołówka polskiej muzycznej sceny alternatywnej, wyjątkowi artyści teatralni i performance, tancerze i kuglarze, artyści graffiti, warsztaty twórcze i Wielka Parada, która narobi sporo hałasu, idąc głównym traktem miasta. Tak w skrócie określić można Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off, który w Częstochowie odbędzie się w dniach 10–11 czerwca.

Czym jest Frytka OFF?
Najkrócej mówiąc – próbą stworzenia interdyscyplinarnej przestrzeni dla różnego rodzaju unikalnych projektów z pogranicza różnych dziedzin sztuki, reprezentowanych przez twórców wywodzących się z różnych środowisk twórczych, zarówno tych już kultowych, jak i tych dopiero debiutujących.

Jakie są cele Frytki OFF?
Ambitne! Chcemy bowiem, by na kilka dni Częstochowska Aleja Frytkowa stała się miejscem, gdzie skoncentruje się życie społeczności lokalnej, zaś kultura, prezentowana będzie w nowych, dynamicznych formach, wychodząc w ulicę… poza schematy i mury teatrów, galerii czy muzeów.

Dla kogo jest FRYTKA OFF?
Dla każdego, i nie jest to frazes! Zapraszamy młodych i starszych, poszukujących nowych jakości w sztukach wszelakich i tych respektujących wyłącznie ich tradycyjne formy, wszystkich zainteresowanych aktywnym udziałem w kulturze, i tych, którzy w dniach 10–11 czerwca pojawią się w ul. Piłsudskiego zupełnie przypadkowo…

Dlaczego Frytka OFF?
A dlaczego nie. Pozbawieni kompleksów i głodni wydarzeń, w pełni subiektywnie, za podszeptami przyjaciół, zmajstrowaliśmy dla Was program Festiwalu, którego rąbek uchylamy Wam tu i teraz… Zadowoleni? Spróbujcie tylko powiedzieć, że nie!