O festiwalu

Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF odbędzie się 21-22 czerwca 2013 roku w Częstochowie na Promenadzie Czesława Niemena. Jest to trzecia odsłona Festiwalu.  Frytka Off jest wydarzeniem promującym kulturę niezależną i alternatywną, prezentowaną przez artystów wywodzących się z Częstochowy i zaproszonych do udziału ze Śląska, kraju, oraz z zagranicy.

Dwudniowy festiwal tworzy interdyscyplinarną przestrzeń dla prezentacji różnego rodzaju projektów z pogranicza dziedzin takich jak: teatr, muzyka, sztuki plastyczne, oraz innych form, reprezentowanych przez twórców wywodzących się z różnych środowisk twórczych. Festiwal jest promocją młodej sztuki, prezentuje nowatorskie i alternatywne dokonania artystyczne. Odbiorcami FRYTKI OFF są ludzie poszukujący nowych jakości i form w sztuce i zainteresowani aktywnym udziałem w kulturze.

Imprezy realizowane w ramach festiwalu są całkowicie otwarte i dostępne dla publiczności, także tej przypadkowej, dla której festiwalowa forma prezentacji może być jedyną okazją do kontaktu ze sztuką alternatywną. Wśród wydarzeń festiwalowych znajdują się spektakle uliczne, instalacje, happeningi i sztuki performance.

Tłem dwóch poprzednich edycji Festiwalu był teren przy ul. Piłsudskiego, zwyczajowo określany Aleją Frytkową (stąd też nazwa festiwalu). Jest to jedno z miejsc stanowiących o lokalnym kolorycie miasta. Tym razem, podczas trzeciej edycji FRYTKI OFF spotkamy się na Promenadzie Czesława Niemena. Zmiana miejsca Festiwalu podyktowana jest remontem Alei Najświętszej Maryi Panny oraz ul. Piłsudskiego, co uniemożliwia przeprowadzenie wydarzenia w tym miejscu.