Teatr From Poland

O STENDapKOMEDY
Jeden człowiek na scenie i ma godzinę, by opowiedzieć o sobie i o wielu takich jak on. Będzie szokująco, śpiewająco i nielogicznie. Alternatywnie. Bo taki właśnie człowiek jest, człowieku.
Bohater monodramu to gościu ogarnięty libido tantrycznym o odcieniu prometejskości – pochodzenia bajronicznego, oczywiście. Nasz bohater doświadcza traumatyzmu cierpienia i śmierci. Czuje, że mógłby wykatapultować z orbity egzystencji do samozbawienia poprzez unieruchomienie grobu i reifikowanie trupa. Prześladuje go pobłysk dziecięcej frenezji, chociaż dzieckiem już nie jest…
Kogo zaintrygowała ta zapowiedź to zapraszamy okrutnie na interaktywne STENDapKOMEDY w ramach Frytki Off. Zapraszamy jednak nie wszystkich, lecz tylko wyjątkowych gości: tych, którzy kojarzą takie nazwiska jak np. Tadeusz Kantor, wyrozszyfrowywują z łatwością symbol płonącego kieliszka, akceptują ideę bondage, w wolnym czasie w pracy wsłuchują się w muzykę konkretną oraz wierzą w absurd&ironię.

Scenariusz/reżyseria: Jarosław Filipski (Teatr From Poland)
Występuje: Wojciech Kowalski
Scenografia: Joanna Chwastek
Muzyka: Marek Makles oraz zasłyszana tu i ówdzie

O twórcach

Jarosław Filipski – w latach 90. twórca, aktor i reżyser Teatru WIFIFI. Po zakończeniu działalności WIFIFI w roku 2000 założył autorski Teatr From Poland. Zrealizował spektakle na scenę:
„Filipski/Kowalski wersja frii” (autor, reżyser, aktor),
„Saxofonista” (autor, reżyser, aktor) – Najlepszy spektakl offowy 2001 roku uznany przez miesięcznik SCENA
„Tutaj nas jeszcze nie było” (autor, reżyser) – kilkanaście nagród na festiwalach teatrów studenckich
 „Butter-Flay”     (autor, reżyser) muzyka Bronisław Duży
oraz spektakle plenerowe:
„Uwaga!Poezja, Wstęp wzbroniony”   (autor, reżyser, aktor)
„Prorok”  (autor, reżyser, aktor)
 „Z Życia Cukierków” – spektakl familijny (autor, reżyser)

Wojciech Kowalski
Wielki aktor sceny offowej (do kończ jeszcze nie odkryty). Za spektakl „Saxofonista: otrzymał kilka nagród aktorskich. Grał w filmach Władka Sikory z Kabaretu Potem („Baśń o ludziach stad” obok Maćka Stuhra, Stanisława Tyma i całej plejady kabareciarzy młodego pokolenia).