Frytka jako temat dzieła sztuki malarskiej i filmowej? Czemu nie?! Kto potrafi zrobić filmik o frytce albo przygotować pracę plastyczną na jej temat, wreszcie będzie mógł pochwalić się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Przed czerwcowym, Częstochowskim Festiwalem Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF ogłaszamy konkurs na najlepszy "Fri'stylowy materiał o frytkach". Do wygrania iPad i kamery cyfrowe, które ufundował Mecenas Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF, producent frytek firma McCain!

Frytka w dłoni, ustach, na patyczku i widelcu, w kultowej, szarej, papierowej torbie, bądź podana wykwintnie na talerzu. Świeżo wykrojona, mrożona, smażona. Sama, w grupie, w duecie, gładka i karbowana, przedstawiana dosłownie i metaforycznie. Nie ma znaczenia, z jaką przyprawą i w jakim odcieniu żółci, czy złota. Ważne, by dobrze prezentowała się na rysunku, plakacie, ilustracji, czy w filmie. Im bardziej oryginalnie pokazana, tym większa szansa na wygraną w konkursie.

Zgodnie z regulaminem zabawy, każdy, kto da upust malarskim fantazjom i przygotuje frytkową pracę plastyczną, musi ją przedstawić na papierze, w formacie nie większym niż 30×40 cm lub zarchiwizowaną na płycie CD, czy DVD (parametry zapisu pliku cyfrowego: 30×40 cm, 300 dpi, CMYK). Z kolei autorzy konkursowych produkcji filmowych muszą przygotować materiał w formacie MP4, (waga pliku: do 20 MB, o długości do 1 min.). Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane w specjalnej Galerii Frytkowej przy ul. Piłsudskiego, a twórcy tych najlepszych uhonorowani nagrodami (IPad i dwie kamery cyfrowe). Prace należy nadsyłać do 6 czerwca drogą pocztową na adres KPS UM ul.Śląska 13/11, 42- 217 Częstochowa z adnotacją : Fri'Style- zgłoszenie konkursowe lub drogą elektroniczną na adres mailowy: frytkaoff@czestochowa.um.gov.pl, w tytule wiadomości wpisując: Fri’Style – zgłoszenie konkursowe. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, adres, tel kontaktowy i wyrażenie zgody na przetwarzenie swoich danych osobowych i publikacji prac podczas Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF.  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca, w II dniu Festiwalu Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF.

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć tutaj. Więcej informacji pod nr tel. 34 37 07 328.

Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF to projekt Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.