neony
NEONY – energiczna męska czwórka z gitarami, indie rockowa mieszanka wybuchowa. Zwycięzcy festiwalu Jarocin 2010. Zdobywcy setek fanów na wielu koncertach i festiwalach takich jak Opener, Jarocin, Opole. Najczęściej występujący band w trasie Red Bull Tourbus POLSKA, obok Brodki, Abradaba, Tede, Much, Pogodno czy zespołu Biff. Świeżość na scenie, niebanalność i naturalna energia w muzyce!

 

Zespół czerpie z klasyki lat 70., ale i z brytyjskiego indierocka czy, w kwestii skocznej rytmiki, z dance-punku. Czasem pobrzmiewają echa Franz Ferdinand („Muszę porozmawiać o tym z tobą”), czasem The Clash („Upijam się miastem”). Zresztą muzycy otwarcie przyznają się do swych inspiracji. Wykorzystują je jednak nie na zasadzie kalki, lecz by stworzyć własną przebojową mieszankę. Co bowiem jest jednym z największych atutów Neonów, to chwytliwe, melodyjne piosenki. Anna Szymla (Onet.pl)

 

Grają radosną, rock ‘n’ rollową muzykę bez przeładowania kosmicznych gitar. Chwytliwe melodie, trafne teksty, młodzieńcza świeżość i energia – dobra propozycja na niezobowiązujący wieczór przeciw depresji. Kuba Serafin (uwolnijmuzyke.pl)

 

Na swoim koncie mają już album „Niewolnicy Weekendu”, który ukazał się na rynku 25 stycznia 2011 roku. Płytę nagrano i zmiksowano w studio Perlazza, pod okiem byłego gitarzysty Acid Drinkers Wojciecha „Perły” Wejmanna, a masteringiem zajął się znany polski producent Marcin Bors.

 

Polskie teksty piosenek Neonów to historie przed chwilą zasłyszane na ulicy, w klubie, w autobusie, czy na sobotniej domówce. Słuchając neonowych historii masz wrażenie, że dzieją się na Twoim podwórku. Przyjemne, wpadające w ucho melodie, doprawione mocnymi dźwiękami gitar, na zawsze zostają w głowie.

 

To co wyróżnia Neony spośród innych zespołów to otwartość i bardzo społeczny charakter.

 

Skład Neonów:
Dawid Zając (śpiew, gitara elektryczna)
Jakub Zublewicz (gitara elektryczna)
[dawiej: Lili Marlene]
Grzegorz Sawa–Borysławski (gitara basowa)
[Dust Blow]
Tomasz Garbera (perkusja)

 

Neony zdobyły duże zainteresowanie mediów. Wystąpili już w audycjach m.in. Radiowej Trójki, Radiowej Czwórki (koncert na żywo), Radia Dla Ciebie, Eska Rock (wywiad z występem na żywo). O zespole pisały też takie pisma jak Machina, Teraz Rock oraz wiele muzycznych portali  internetowych…