athe-lollipops-1

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat ’60. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodelii i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa powstała w 2008 r. w Olsztynie. Dzisiaj zespół to: Kasia STASZKO (śpiew, klawisze), Jacek RUCZKO (gitara), Romek BAŁTUSZKA (gitara, klawisze), Jakub ROSZKIEWICZ (bas), Wojciech ZAMARO (perkusja). Do grudnia 2011 r. menadżerem grupy była Marta OBRYCKA.

Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach

Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa wielokrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa”, także w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli grand prix na Festiwalu Gramy w Szczecinie.

21 marca 2011 r. miała miejsce premiera debiutanckiego krążka zespołu pod tytułem „HOLD!”. Album został pozytywnie przyjęty przez krytyków i słuchaczy muzyki  alternatywnej. Liczne recenzje w mediach wskazywały na klimat albumu, jego wewnętrzną spójność i nawiązania do powszechnie uznanych wzorców muzyki gitarowej.

Po krótkiej wiosennej trasie promującej album zespół został wybrany przez samego Nicka Cave’a na support przed jego zespołem Grinderman podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na najważniejszych festiwalach: HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni oraz OFF Festival 2011 w Katowicach.

Jesienią 2011 r. zespół odbył dużą trasę koncertową po większej części kraju, w ciągu dwóch miesięcy grając 27 koncertów, zyskując coraz większy rozgłos i uznanie słuchaczy.

W chwili obecnej zespół jest zajęty pisaniem nowego materiału i rejestracją nagrań demo, które posłużą za szkice do nowego albumu. 12 maja 2012 r. The Lollipops opublikowali minialbum pt. „DAYDREAMING”, zawierający trzy premierowe piosenki.

Zespół ma na swoim koncie 3 dema, wydane własnym sumptem w formie EP.

Jesienią 2010 r. grupa nagrała debiutancki album „HOLD!”, wydany 21 marca 2011 r. Realizatorem nagrań był Maciej CIEŚLAK, producentem albumu był Marcin BORS. Wydawcą krążka była „Agencja Fonograficzna Polskiego Radia”.