17-20.06
Konduktorownia,
ul. Piłsudskiego

WARSZTATY FILMOWE MULTIMEDIA OFF

Film niezależny będzie w tym roku jednym tematów festiwalu FrytkaOFF. O spotkanie z kinem offowym zadbała spółka Multimedia Polska, która od ponad dekady wspiera polskie kino niezależne. W ramach specjalnego cyklu MultimediaOFF częstochowianie będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach filmowych oraz obejrzeć pokaz filmów niezależnych.

Bezpłatne warsztaty filmowe – 17-19 czerwca

Tematem przewodnim warsztatów będzie film dokumentalny. Przez trzy dni pod okiem Piotra Żukowskiego, niezależnego reżysera, dokumentalisty i realizatora filmowego, uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się tajnikami warsztatu dokumentalisty. Nauczą się posługiwać kamerą, dźwiękiem i światłem, a na koniec wspólnie zmontują film. W ramach zajęć zostanie również zrealizowana sesja fotograficzna, przy okazji której uczestnicy warsztatów sprawdzą swoje nowe umiejętności kreacji obrazu na pograniczu filmu i fotografii. Dodatkową atrakcją będzie kurs charakteryzacji i makijażu filmowego i fotograficznego.
Gotowy film dokumentalny, stworzony podczas warsztatów, zostanie zaprezentowany na pokazie filmów niezależnych MultimediaOFF, który odbędzie 20 czerwca w Konduktorowni.

Warsztaty filmowe odbędą się w dniach 17-19 czerwca w godz. 10-16. w Konduktorowni przy ul. Piłsudskiego 34/36. W warsztatach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Udział jest bezpłatny. Maksymalna liczba uczestników to 20 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: multimediaoff@gmail.com

Warsztaty poprowadzą:
Piotr Żukowski – reżyser, realizator filmowy i telewizyjny, dokumentalista, absolwent PWSFTviT w Łodzi, wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.
Izabela Maciuszek – dyplomowana kosmetolog, właścicielka Autorskiej Szkoły Wizażu i Pielęgnacji Urody.