L.Stadt

L.STADT to jeden z niewielu polskich zespołów, które mogą poszczycić się koncertami na dużych muzycznych festiwalach na całym świecie, m.in. grali na .: Culture Collide w Los Angeles, SXSW w Austin, Indie Week w Toronto, Open’er Festival w Gdyni, Coke Live Music Festival w Krakowie, Festival Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Seven Festiwal w Węgorzewie, Canadian Music Week w Toronto czy Off Festiwal w Katowicach.

W grudniu 2010 r. ukazał się drugi album zespołu. Muzycy do produkcji nad płytą namówili słynnego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead, Johnam Cale'a i New Order). Dzięki temu nowy album grupy, zatytułowany "EL.P" brzmi znakomicie i bez kompleksów nawiązuje do światowej czołówki gitarowego grania. Zachwycając publiczność i krytyków muzycznych.  Piotr Metz napisał (…) Najlepszy polski album 2011? Kto wie. Choć wydany formalnie jeszcze w starym roku, mentalnie daleko w przodzie. Światowe!(…) Swój podziwu nie krył również Robert Sankowski recenzując płytę w Gazecie Wyborczej – (…)Słuchać i bić brawo, że Polak potrafi! (…)- napisał.  W kwietniu redaktorzy TVP oraz specjaliści w różnych dziedzinach kultury i sztuki, przynali L.STADT nagrodę Gwarancję Kultury w kategorii: Jazz, rock i inne… za album El.P czyli, surf rockowe brzmienie w zimnej Polsce.

Mieszanka dobrych tekstów, oryginalny surf – rockowy styl zarejestrowany dotychczas na dwóch płytach dowodzi, że jest to jedna z najciekawszych młodych grup w Polsce.
L.Stadt zagra na Frytce Off 11 czerwca.