L’ombelico del Mondo

L'ombelico del Mondo jest grupą działającą w Sochaczewie i zajmującą się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa istnieje od 2004 roku i liczy 27 osób.
Lombelico del Mondo czyli Pępek Świata zakłada, że centrum wydarzeń jest tam, gdzie są ludzie i chęć do działania oraz realizacji oryginalnych, nieszablonowych pomysłów – miejsce jest tylko miejscem, najważniejsi są ludzie, którzy kształtują świat wokół siebie. Oni są właśnie pępkiem świata – bez względu na to gdzie się znajdują.

Występowali dotychczas w większości dużych miast w Polsce (Trójmiasto, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków) w najróżniejszej przestrzeni i okolicznościach – od krakowskiego rynku poczynając, po Salę Kongresową w Warszawie włącznie. Zespół miał przyjemność i niejednokrotnie zaszczyt brać udział w Imprezach i festiwalach na terenie całej polski (NonStopSamba Wrocław, Europazug Kraków, Festiwal Rytmu i Ognia Gdynia, święto Beltane Poznań, Pobocza Folku, Festiwal Kapel Podwórkowych, Festiwal Ognia Gliwice, Dzień Uchodźcy Łódź i innych).

Lombelico del Mondo specjalizuje się występach ulicznych, paradach, pokazach fireshow oraz akcjach teatralnych. Nie jest grupą trzymającą się ściśle żadnej muzycznej tradycji – czy to brazylijskiej, kubańskiej lub kultury Malinke (Afryka Zach.), ale stara się  robić to po swojemu – dzięki oryginalnej muzyce, stanowiącej mieszankę wcześniej wymienionych kultur, przyprawioną polskim folklorem.