MEDIA O FESTIWALU

Gazeta Częstochowska

Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off

Przez dwa dni – 10 i 11 czerwca – ul. Piłsudskiego w Częstochowie stanie się areną Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka Off. Przedsięwzięcie przygotowano z myślą o ludziach poszukujących nowych jakości i form w sztuce i zainteresowanych aktywnym udziałem w kulturze. – To jedyna taka impreza w Polsce – zapowiada Ireneusz Kozera, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Częstochow, odpowiedzialny za organizację.

czytaj więcej…

Więcej frytek

– Co będzie z festiwalem „Frytka OFF” zależy od akceptacji mieszkańców, od tego czy przyjdą na wieczorny koncert gwiazdy festiwalu – zespołu Lao Che – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (WKPiS) Urzędu Miasta Częstochowy Ireneusz Kozera, doglądając wielką scenę, przy ul. Piłsudskiego, jakiej dawno w Częstochowie nikt nie widział.

czytaj więcej…

Gazeta Wyborcza

Pierwsza frytka już off

Dwa dni wypełnione atrakcjami kultury alternatywnej – to portret zbiorowy festiwalu Frytka Off, który pięknie zadebiutował w weekend. A zaczęło się od dostrzeżenia wyjątkowości ul. Piłsudskiego jako zagłębia frytkowego…

czytaj więcej…

Bębny służą frytkom [ZDJĘCIA I WIDEO]
 
Kilkunastu bębniarzy – młodszych i starszych, różnych płci zebrało się we wtorek po południu na rogu Al. NMP i ul. Piłsudskiego. Narobili hałasu – w dobrej sprawie.

czytaj więcej…

Ziemniaczany equalizer

Czy są muzyczne frytki? Logotyp Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka Off pokazuje, że tak.

czytaj więcej…

Frytka za tysiące złotych
 
Częstochowa otrzymała blisko 270 tys. zł. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na organizację festiwalu kultury alternatywnej. Impreza ta planowana jest na maj – czerwiec 2011 r.

czytaj więcej…

 

Magazyn Studencki FERWA

A MOŻE MUZYKĘ DO TEGO?

Tym razem nie będzie to jedynie naiwna parafraza zaczerpnięta z sieci korporacji serwujących klientom „co popadnie”, stawiając jednocześnie nacisk na szybkość, taniość i „kruchość” podawanych przedmiotów.

czytaj więcej…

Z ORGANIZATORAMI O NIEBANALNEJ FRYTCE…

Z organizatorami po sukcesie pierwszej odsłony nowego alternatywnego wydarzenia na śląsku: o festiwalu organizacji i planach na kolejny rok…

czytaj więcej…

 

Portal netFormator.pl

Frytka, Frytka i po Frytce…

Ulica Piłsudskiego, znana szerszemu gronu ludzi jako Frytkowa, w miniony piątek i sobotę (a właściwie, aż do niedzielnego poranka) została zawładnięta przez szalonych artystów! Muzycy, tancerze, kuglarze to tylko namiastka osób, które zaprezentowały nam swoje talenty, pasje, swoje spojrzenie na świat…

czytaj więcej…

Fotorelacja z Frytka OFF – cz. 1

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia Frytki OFF – część pierwsza. Podsumowując – działo się ogromnie dużo. Można było usłyszeć komentarze takie jak: "Jest moc…", "Więcej takich imprez w Częstochowie…", " W końcu coś się dzieje w mieście, w którym nic się nie dzieje…" i wiele innych podobnych opinii.

czytaj więcej…

Portal wCzestochowie.pl

Podrzucanie piłeczki

Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off zbliża się wielkimi krokami. Ruszyły już poprzedzające imprezę warsztaty. Przez najbliższy tydzień uczestnicy będą uczyć się sztuki cyrkowej, teatralnej, graffiti i tańca breakdance. Wczoraj organizatorzy festiwalu zaprosili częstochowian do udziału w warsztatach kuglarskich.

czytaj więcej…

Festiwalowych warsztatów ciąg dalszy

Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off (10-11 czerwca) to nie tylko duża dawka dobrej zabawy, ale także ciekawe spotkania warsztatowe, z dziedziny teatru, cyrku, gaffiti oraz tańca breakdance.  Cykl zajęć ruszył w poniedziałek (6 czerwca) w Konduktorowni. Wczoraj (7 czerwca) organizatorzy na warsztat wzięli b-boyów.

czytaj więcej…

Najpierw wytnij, potem maluj

Czym i kim jest Monstfur? Tego pytania nie trzeba już zadawać. Tajemniczy artyści – długo skryci za swoimi pracami, pojawiającymi się na murach naszego miasta – ostatnio "ujawnili się" w Miejskiej Galerii Sztuki. Prezentowali tam wystawy "6 światów" i "Monstfur – Low life". W tym tygodniu także można ich spotkać – podczas warsztatów Festiwalu Frytka Off.

czytaj więcej…

Poważna zabawa z cialem i emocjami

Ostatni w harmonogramie warsztatów w ramach festiwalu Frytka Off, ale zdecydowanie jedni z najlepszych w Polsce – Teatr Porywacze Ciał prowadzi zajęcia teatralne w ramach Festiwalu Frytka Off w Częstochowie.

czytaj więcej…

Niezwykła gratka dla miłośników muzyki

Festiwal Frytka Off już rozpoczęty. Dziś i jutro (10-11 czerwca) Częstochowa jest  stolicą kultury alternatywnej. Przed nami dwa dni koncertów, spektakli i pokazów.

czytaj więcej…

Chcemy więcej takich Frytek

Kto wczoraj (10 czerwca) spróbował Frytki Off potwierdzi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pierwszy udany dzień Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie za nami, dziś kolejna dawka wyśmienitej muzyki i innych atrakcji.

czytaj więcej…

Wywiad z muzykami z Elephant Stone

Elephant Stone to zespół z Częstochowy, grający alternatywny rock. Mieli okazję występować na kilku znaczących festiwalach w kraju. Na swoim koncie mają też koncerty przed gwiazdami polskiej sceny alternatywnej. 10 czerwca zagrali na Festiwalu Frytka Off w Częstochowie.

czytaj więcej…

Bajzel posprzatany – wywiad z muzykiem

Bajzel to artysta, który na scenie występuje sam, a przy tym brzmi jak cały zespół. Genialny samouk, człowiek – orkiestra, niekwestionowany fenomen polskiej sceny. Częstochowa gościła muzyka na festiwalu Frytka Off.

czytaj więcej…

Brzoskwinia i Frytka

Őszibarack to wrocławski zespół, którego stylistyka jest połączeniem alternatywnej elektroniki, popu i tanecznych brzmień. Muzyka przez nich prezentowana jest bez wątpienia oryginalnym zjawiskiem na polskim rynku muzyczynym. Zespół przyjął węgierską nazwę, która po polsku oznacza "brzoskwinię". Zagrali w Częstochowie podczas Frytka OFF.

czytaj więcej…

Pink Freud lubi frytki

Pink Freud to gdański zespół jazzowy, który zawitał na częstochowskim festiwalu Frytka Off. Aktualnie są w trasie, promującej najnowszy album "Monster of Jazz", z którego utwory mogliśmy słyszeć na żywo w festiwalowym namiocie. Udało nam się porozmawiać z Wojciechem Mazolewskim, liderem grupy.

czytaj więcej…

Offowe podsumowanie

Festiwal Frytka Off za nami. Przez dwa dni (10-11 czerwca) ul. Piłsudskiego, mianowana na czas imprezy Aleją Frytkową, była miejscem interesujących spotkań z kulturą alternatywną.

czytaj więcej…

Lao Che swoimi słowami

Na muzycznej scenie głównej Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka Off w Częstochowie w sobotę 11 czerwca wystąpił zespół Lao Che. Ich koncert przyciągnął największą publiczność. O tworzeniu, o Częstochowie i planach na przyszłość rozmawialiśmy z liderem zespołu – Spiętym.

czytaj więcej…

Tymon w Częstochowie wśród przyjaciół

Tymon & Transistors wystąpili 10 czerwca na Festiwalu Frytka Off. Lider zespołu – Tymon Tymański opowiada nam dlaczego nie przepada za koncertami i jak czuje się w Częstochowie.

czytaj więcej…

Frytka Off – pierwszy dzień warsztatów

czytaj więcej…

Frytka Off – drugi dzień warsztatów

czytaj więcej…

Frytka Off – trzeci dzień warsztatów

czytaj więcej…

Frytka Off – czwarty dzień warsztatów

czytaj więcej…

Frytka Off – przygotowania do festiwalu

czytaj więcej…

Frytka Off – pierwszy dzień festiwalu

czytaj więcej…

Frytka Off drugi dzien

czytaj więcej…

Relacja z festiwalu Frytka Off

czytaj więcej…

Radio Jura

Frytka Off już za nami

Pierwszy festiwal kultury alternatywnej FRYTKA OFF już za nami. Na imprezie bawiło się kilka tysięcy osób. Festiwal rozpoczęła w piątek wielka parada, która przemaszerowała alejami w kierunku ulicy Piłsudskiego.

czytaj więcej…

Frytka OFF przeszła do historii

Pierwszy festiwal kultury alternatywnej FRYTKA OFF za nami. Na imprezie bawiło się kilka tysięcy osób. Festiwal rozpoczęła wielka parada, która przemaszerowała alejami w kierunku ulicy Piłsudskiego

czytaj więcej…

 Frytka Off. Warsztaty

Od poniedziałku w Konduktorowni, przy ul. Piłsudskiego, trwają warsztaty poprzedzające festiwal kultury alternatywnej Frytka Off. Przypomnijmy, impreza odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę.

czytaj więcej…

Frytka OFF. Głośna zapowiedź

Miałoby być głośno, no i było! We wtorek (26.04) na ulicy Piłsudskiego odbyła się kolejna zapowiedź Festiwalu Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF. Event organizował Tamtam Academy we współpracy z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu. Na tym wydarzeniu była także Kasia Koba.

czytaj więcej…