Namiot Centrum Promocji Młodych

21-22 CZERWCA: Podglądanie sztuki współczesnej, g. 16:30 – 20.00; miejsce: Promenada Niemena – Podczas festiwalu kultury alternatywnej FRYTKA OFF zapraszamy na Promenadę Niemena do namiotu Centrum Promocji Młodych. Będzie można tam zobaczyć przekrojowy zestaw prac video, znanych, współczesnych polskich artystów. Sztuka nowoczesna często bywa niejednoznaczna, potrafi stawiać ostre wymagania odbiorcy i przy pierwszym kontakcie może budzi opór. Nie znaczy to jednak, że powinno się ją trzymać w zamknięciu i prezentować jedynie w sterylnych, galeryjnych warunkach.
Zapraszamy zatem, by w chwilach wytchnienia między kolejnymi muzycznymi i teatralnymi atrakcjami festiwalu FRYTKA OFF zajrzeć do nas, obejrzeć filmy z współczesnego kanonu polskich sztuk wizualnych i porozmawiać o sztuce najnowszej. Przy okazji będziemy rozdawać również plakaty z naszych wystaw i zapisywać na wakacyjne warsztaty w Willi Generała. Jednym słowem, zakładamy dwudniową filię na Promenadzie Niemena.

22 CZERWCA: Tekturowe miasto – akcja dla dzieci i rodziców, g. 15.00-18.00; miejsce: Promenada Niemena – W ramach festiwalu kultury alternatywnej FRYTKA OFF, Centrum Promocji Młodych oraz Bajki Rozrabiaki zapraszają najmłodszych i ich rodziców do akcji budowania tekturowego miasta. Wspólnie udowodnimy, że wystarczy niczym nieskrępowana wyobraźnia plus trochę starych kartonów, pudeł, butelek i farby, by stworzyć alternatywną rzeczywistość. W końcu nie od dziś wiadomo, że do najlepszej zabawy wcale nie potrzeba najdroższych zabawek czy gadżetów. Najbardziej ekscytująca jest perspektywa kolektywnego kreowania niezwykłości. Zapraszamy zatem młodszych i starszych do wspólnej zabawy, podczas której będziemy mogli skonstruować takie miasto o jakim sami marzymy!

Piątek, 21 czerwca, godz. 16:30 – 20:00 – prezentacje video
Sobota, 22 czerwca, godz.15:00-18:00 – zabawy dla najmłodszych, 15:00-20:00 – prezentacje video