warsztaty cyrkowe

O WARSZTATACH

FRYTKA OFF zaprasza do wioski kuglarskiej! Tam codziennie, przez tydzień, uchylać będziemy Wam tajniki kuglarstwa, połykania ognia, chodzenia na szczudłach i balansowania na linie, a na koniec zabierzemy Was do hałaśliwej parady, z którą wieczorem 10 czerwca przemaszerujecie przez miasto!

Do wioski zapraszamy tych, którzy zrobili już pierwsze kroki na szczudłach, do szkoły jeżdżą na monocyklu, a w przerwach żonglują siedmioma pomarańczami, ale również wszystkich tych, którzy nie potrafią żonglować, jeździć na jednym kole, stać na jednej nodze i boją się ognia albo wysokości. To właśnie z myślą o Was powstała wioska kuglarska.

Swój udział w warsztatach potwierdziła znakomita węgierska grupa kuglarska „Flame Flowers”, której specjalnością jest żonglerka kontaktowa oraz fire show. Wspólnie z uczestnikami warsztatów przygotują oni pokaz powarsztatowy, który zostanie zaprezentowany w sobotnie popołudnie 11 czerwca.

Warsztaty podzielone zostały na trzy mniejsze części – żonglerka, balans oraz fire show. Do Waszej dyspozycji będą doświadczeni instruktorzy oraz sprzęt, m. in. piłki, maczugi, poi, kije, slackline, szczudła.


PROGRAM WARSZTATÓW

Dzień 1.
W programie: Energizer czyli rozgrzewka; team building; żonglerka (piłki, maczugi); balans (szczudła, slackline, monocykl, rola bola)

Dzień 2.
W programie: Energizer; żonglerka  (piłki, maczugi); balans (szczudła, slackline, monocykl, rola bola); fire show (żonglerka ogniowa)

Dzień 3.
W programie: Energizer; trening w mniejszych grupach; żonglerka (piłki, maczugi); balans  (szczudła, slackline, monocykl, rola bola); Fire show (żonglerka ogniowa)

Dzień 4.
W programie: Energizer; trening w mniejszych grupach, żonglerka (piłki, maczugi); balans  (szczudła, slackline, monocykl, rola bola); fire show (żonglerka ogniowa); przygotowywanie pokazów powarsztatowych zaplanowanych na sobotę 11 czerwca oraz pokazu na Wielką Paradę.

Dzień 5.
W programie: Energizer; próba generalna do prezentacji powarsztatowych zaplanowanych na sobotę 11 czerwca, przygotowania do Wielkiej Parady

UWAGI DODATKOWE

Codziennie do dyspozycji osób chętnych dostępne będą: slackline 25 m; szczudła (2 x 1m, powerizer max. 70 kg); monocykle (4 sztuki); maczugi (23 sztuki); piłki (40 sztuk); rola bola (2 sztuki); sprzęt ogniowy (poi, kije, wachlarze, maczugi ogniowe, pochodnie, miecze ogniowe, supernova)
Zachęcamy do przyniesienia swojego sprzętu, szczególnie tego nietypowego.

TERMIN WARSZTATÓW
06.06 – 10.06 w godz. 14.00 – 20.00

MIEJSCE ZAJĘĆ
Częstochowa, namioty warsztatowe na terenie Konduktorowni

PROWADZĄCY WARSZTATY
Stowarzyszenie Cz-art oraz gość specjalny: Flame Flowers (HU)


UDZIAŁ W WARSZTATACH

Zaproszenie na Warsztaty Cyrkowe skierowane jest do każdego zainteresowanego sztuką cyrkową i kuglarstwem, kto ukończył 15 lat.
Warunkiem wzięcia udziału w Warsztatach jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na maila: czart@czart.org Liczb uczestników warsztatów jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu się na nie decyduje kolejność nadesłania maila potwierdzającego chęć wzięcia udziału w warsztatach. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 maja.
Organizator warsztatów może odmówić przyjęcia zgłoszenia za podaniem przyczyn.
Zakłada się liczbę uczestników nie większą niż 15 osób.
Od osób niepełnoletnich wymagana będzie zgoda prawnego opiekuna na udział w warsztatach.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!!!
Na zakończenie Warsztatów wszyscy otrzymują CERTYFIKATY UCZESTNICTWA wydane przez Urząd Miasta Częstochowy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania znajdziesz tutaj