O.S.T.R

O.S.T.R.

🍟🍟🍟 Tego frytkowego artystę polecamy z ostrym sosem!

📢 Nie musimy wiele pisać — przed Wami: O.S.T.R.

O.S.T.R

>> O.S.T.R. >> to jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

▶️ Ma na swoim muzycznym koncie 30 autorskich albumów. Posiada Diamentową Płytę za album „Życie

po śmierci”. Do tego może pochwalić się posiadaniem 10 platynowych, w tym dwóch podwójnie platynowych, i 7 złotych płyt. Pięciokrotnie zdobywał Fryderyka, czyli Nagrodę Akademii Fonograficznej.

▶️ Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać jako artysta solowy. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rapu (bitwy freestyle). Jego pierwszy solowy album „Masz to jak w banku” ukazał się w 2001 roku.

▶️ Przez ponad 20 lat związany z wytwórnią płytową Asfalt Records. Na początku 2024 roku wydał kolejny album, tym razem nakładem własnej wytwórni Tabasko Nagrania, zatytułowany „Poczekaj, sprawdzę w telefonie”.

▶️ Za to w maju premierę miała płyta „XX”. O.S.T.R. we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stworzył album umiejscowiony w czasie w latach 20. ubiegłego wieku, opowiadający o rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego.

▶️ O.S.T.R. wystąpi w Częstochowie na Festiwalu Frytka Off 27 lipca. Bądźcie wtedy z nami!

>> Festiwal Frytka Off >> Częstochowa >> 27 lipca 2024

Podobne wpisy